ویژگی های کلی غرفه پیش ساخته

ویژه‌گی های کلی یک غرفه جهت طراحی غرفه می‌تواند موارد ذیل باشد:
– جذابیت داشته باشد
– طراحی غرفه برای بازدیدکننده قابل فهم باشد
– فضاهای تعریف شده در طراحی غرفه کاربردی باشد
– جذابیت طراحی غرفه ، محصولات و خدمات را بیش از اندازه تحت‌تاثیر قرار ندهد
– موارد ایمنی در طراحی آن درنظر گرفته شده باشد
_تعداد CAP
_متراژ انباری
_جا نمایی در پلان
_رنگ سازمانی
_نوع نوشته ها
_تعداد کانتر
_موقعیت رقبا
_نوع VAP
_متراژ غرفه

“تعیین اندازه مناسب غرفه نمایشگاهی ”
اندازه بزرگ غرفه نشان دهنده بزرگ بودن مشارکت کننده نخواهد بود ولی سایز انتخابی و جانمایی در پلان نمایشگاه یکی از مهم‌ترین مسائل قبل از طراحی غرفه می‌باشد. تعداد و حجم کالا و خدماتی که قرار است در غرفه نمایش داده شود و تعداد بازدید کنندگان احتمالی از غرفه شما گزینه‌های مهمی برای انتخاب سایز مناسب غرفه خواهد بود.

کانتر
اولین مواجهه بازدید کننده بعد از تماشای غرفه حرکت به سمت قسمت کانتر در غرفه خواهد بود. اندازه و محل قرارگیری کانتر در طراحی غرفه بسیار مهم است. طراحی کانتر به‌صورتی که کاربردی باشد بسیار مهم است. محلی برای قرارد دادن کاتالوگ و هدایای تبلیغاتی میتواند به کاربردی بودن کانتر در طراحی و اجرای آن کمک کند.

نمایش کالا در طراحی غرفه
مهم‌ترین قسمت یک غرفه همین بخش است. در طراحی غرفه باید به بهترین شکل مورد توجه قرار گیرد. بازدید کنندگان بیشترین توجه را به این بخش خواهند کرد. بهتر است توجه شایانی در طراحی غرفه و اجرا غرفه به‌آن شود.

VIP/CIP
طراحی بخش مذاکره در طراحی غرفه نمایشگاهی یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها برای مشارکت کنندگان خواهد بود. اندازه پلان تهیه شده توسط مشارکت کننده، سیاست های مشارکت کننده در نوع بازاریابی تاثیر به‌سزایی در نوع طراحی غرفه خواهد داشت.
تعداد وی آی پی و سی آی پی مورد نیاز و قابل طراحی باتوجه به متراژ و نظر طراح و مشارکت کننده طراحی خواهد شد. باز یا بسته بودن فضای وی آی پی از انتخاب‌هایی است که باید باتوجه به مدل بازاریابی شرکت مشارکت کننده در نظر گرافته شود.

“بخش پشتیبانی در فضای نمایشگاهی ”
این بخش در یک غرفه میتواند شامل یک فضا یا دو فضای مجزا در غرفه باشد، بهترین حالت برای این منظور در نظر گرفتن دو فضای مجزا در طراحی غرفه می‌باشد. یک فضا برای آبدارخانه و یک فضای مجزا برای انباری غرفه. قفسه بندی و رعایت انشعاب برق به تعداد مورد نیاز در ارتفاع استاندارد میتواند به کاربردی بودن این فضا ها کمک شایانی نماید که این مهم حتما باید در طراحی غرفه در نظر گرفته شود.

چگونه یک غرفه طراحی میشود ؟
طراحی یک غرفه باتوجه به نوع نمایشگاه ، علت شرکت مشارکت کننده ، نوع و تعداد بازدید کننده و موارد بیشمار دیگری باید انجام شود. غرفه طراحی شده برای یک شرکت خدمات دهنده با یک شرکت تولید کننده متفاوت است ، حتی طراحی غرفه برای یک شرکت تولید کننده محصولات در اندازه های کوچک با یک شرکت تولید کننده قطعات صنعتی برزگ نیز متفاوت است. نوع بازاریابی شرکت‌های مشارکت کننده در نمایشگاه ها نیز در نحوه طراحی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. درنهایت اندازه و جانمایی غرفه در پلان نمایشگاه از چالش‌های یک شرکت طراحی غرفه در طراحی یک غرفه خواهد بود.

“انتخاب شرکت طراح برای طراحی غرفه نمایشگاه”
انتخاب شرکت طراح غرفه نمایشگاهی از وظایف مهم شرکت کننده در نمایشگاه می‌باشد. برای انتخاب یک شرکت طراحی غرفه نمایشگاهی باید به نکات کلیدی چون سابقه فعالیت و نمونه غرفه های طراحی شده توسط آن شرکت و از همه مهم تر هماهنگی نمونه های طراحی شده با اجرای غرفه در نمایشگاه توجه نمود. شرکت ها و افراد بیشماری اقدام به طراحی غرفه برای مشارکت کنندگان در نمایشگاه ها می‌کنند ولی در بسیاری از موارد مشاهده شده طرح اجرا شده هیچ سنخیتی با اجرا نداشته است. مواظب رندرهای سه بعدی خیره کننده باشید، واقعیت غرفه نهایی در بسیاری از این خروجی های سه بعدی از غرفه ها با آنچه در نهایت مشارکت کنندگان تحویل میگیرند تطابق ندارد. از همه مهم‌تر مطمئن شوین که شرکتی که با آن قرارداد میبندید صفر تا صد پروژه طراحی تا اجرای غرفه را خودش انجام دهد تا شاکله کلی کار در نهایت به خواسته‌های شما به عنوان مشارکت کننده نزدیک باشد.

میزان تاثیر طراحی غرفه ها بر عملکرد مثبت نمایشگاه

  • یک
  • دو
فهرست